חזון ממוקד לעתיד- פרטיות עבור רשתות חברתיות

צומילוג- בלוג קידום אתרים

חזון ממוקד לעתיד- פרטיות עבור רשתות חברתיות

ההתמקדות של צוקרברג בשנתיים האחרונות הייתה הבנה וטיפול באתגרים הגדולים ביותר איתם מתמודדת פייסבוק. משמעות הדבר היא לקיחת עמדות בנושאים חשובים הנוגעים לעתיד האינטרנט. בהערה זו, הוא מתאר את החזון שלו והעקרונות סביב בניית מערך הודעות המתמקד בפרטיות בפלטפורמת הרשתות החברתיות. יש הרבה מה לעשות כאן, ופייסבוק מחויבת לעבוד בגלוי ולהתייעץ עם מומחים תוך כדי הפיתוח.

במהלך 15 השנים האחרונות, פייסבוק ואינסטגרם סייעו לאנשים להתחבר עם חברים, קהילות ותחומי עניין במקבילה הדיגיטאלית של כיכר העיר. אבל אנשים יותר ויותר גם רוצים להתחבר למקבילה הדיגיטלית והפרטית יותר של הסלון. כפי שצוקרברג חושב על העתיד של האינטרנט, הוא מאמין שפלטפורמת תקשורת ממוקדת פרטיות תהפוך אפילו יותר חשובה מאשר הפלטפורמות הפתוחות של היום. הפרטיות מעניקה לאנשים את החופש להיות את עצמם ולהתחבר בצורה טבעית יותר. זו הסיבה בעצם שבונים רשתות חברתיות.

היום אנחנו כבר רואים כי הודעות פרטיות, סיפורים, וקבוצות קטנות הן ללא ספק את תחומי הצמיחה המהירה ביותר של תקשורת מקוונת. ישנן מספר סיבות לכך. אנשים רבים מעדיפים את האינטימיות של תקשורת אחד על אחד או רק עם כמה חברים. אנשים זהירים יותר כשיש להם תיעוד קבוע של מה שהם שיתפו. וכולנו מצפים להיות מסוגלים לעשות דברים כמו תשלומים פרטיים ומאובטחים.

רשתות חברתיות ציבוריות ימשיכו להיות חשובות מאוד בחייהם של אנשים – להתחבר לכל מי שאנו מכירים, לגלות אנשים חדשים, רעיונות ותכנים, ולתת לאנשים קול רחב יותר. אבל עכשיו, עם כל הדרכים שיש, אנשים רוצים גם אינטראקציה פרטית ולכן ישנה גם הזדמנות לבנות פלטפורמה פשוטה יותר המתמקדת בראש ובראשונה בפרטיות.

צוקרברג מבין שאנשים רבים אינם חושבים שפייסבוק יכולה או רוצה אפילו לבנות את הפלטפורמה הממוקדת-פרטיות הזו – משום שלמען האמת אין לה מוניטין רב בהגנה על הפרטיות, ומעשי העבר מלמדים כי פייסבוק מתמקדת בכלים לשיתוף פתוח יותר. אבל פייסבוק מראים שוב ושוב שהם יכולים להתפתח כדי לבנות את השירותים שאנשים באמת רוצים, כולל הודעות וסיפורים פרטיים.

צוקרברג